Pretraži Glamour.hr

Share This Post

Google1DeliciousDiggGoogleStumbleuponRedditTechnoratiYahooBloggerMyspaceRSS

Kako preživjeti Božić bez stresa?

Božić je često razdoblje prepuno stresa. Ovdje je naših top 10 savjeta kao preživjeti Božić.

Smanjite stres

bozic- Stres je jedan od najvećih zdravstvenih problema u ovo doba godine, dok pokušavate izaći na kraj sa svojim financijama i isplanirati blagdan za cijelu obitelj.

Pokušajte planirati svoj proračun i raditi ono što si možete priuštiti.

Ne trebate osjećati pritisak zbog planiranja svega. Recite svojim prijateljima i obitelji da vam pomognu. Oni će razumjeti, čak i će i oni osjećati olakšanje! Postoji hrpa jednostavnih i jeftinih ideja za recepte koji će vam uštedjeti novac i vrijeme.

Vježbajte

Znamo da je zima tamna i tmurna, ali čak i najmanja količina vježbanja će vam pomoći da se osjećate puno bolje. To je sjajan način za oslobađanje od stresa i povećanje energije, što znači da ćete biti psihički i fizički pripremljeni za rodbinu kad stigne! Šetnja je najlakši način, ali ako volite vježbati u zatvorenom, zašto ne potrošiti 30 minuta plivanja u bazenu. Ako idete na božićni domjenak ples je iznenađujuće jednostavan način da se razgibate.

Smoothie

Ovo je doba godine, kada se mnogi od nas osjećaju prilično iscrpljeno. Kada ste previše zauzeti ili umorni od noći prije ili trebate obnoviti energiju, onda je smoothie najbrži i najzdraviji način za to. Antioksidansi iz voća i povrća će vam napuniti baterije i pripremiti vas da za nove zadatke.

Pomoć za vaš mamurluk

Nitko ne uživa u mamurluku. Ovo je prirodni način koji vam govori kako ste odlično proveli, ali isto tako vam želi reći kako su vam neophodni vitamini koje je tijelo izgubilo.

Začudo, iako je to zadnje što mnogi od nas žele, božićna večera je puna vitamina potrebnih za liječenje mamurluka.

Purica je veliki izvor vitamina B, što je bitno za vaš živčani sustav i zaustavljanje nelagodnog osjećaja. Krumpir ima više vitamina C nego čaša soka od naranče, što je važno, jer pomaže jetri da razgradi alkohol. Zeleno povrće poput brokule i prokulica sadrži vitamin E koji pomaže tijelu da se oporavi.

Ako to zvuči kao previše težak posao, pojedite zrelu bananu. Sadrži prirodni antacid koji smiruje želudac, magnezij olakšava vaše glavobolju i šećer. Sve će vam to pomoći da se osjećate bolje.

Odspavajte

Znamo da se Božić vrti oko zabave, jela i pića. Česte su i sezonske bolesti. Vaše tijelo i mozak se oporavljaju kada spavate. Pokušajte piti toplo mlijeko prije spavanja kako bi se pripremili za san i odmorili tijelo i duh.

Pojedite dobar doručak

Da, da, uvijek nam to govore, ali u ovo doba godine, kada ste zauzeti i pod stresom, to je važnije nego ikada.

Istraživanja pokazuju da doručak pomaže uravnotežiti razinu šećera u krvi, koji kontrolira apetit i energiju. Može smanjiti rizik od više različitih stanja, uključujući i pretilost, visoki krvni tlak, bolesti srca i dijabetes.

Izbjegnite trovanje hranom

Četvrtina svih slučajeva trovanja hranom u ovo doba godine su vezani uz pečenje purice.

Temperatura unutar purana, guske i piletine mora doći do 170 stupnjeva kako bi se osiguralo sa su sve bakterije koje uzrokuju salmonelu, listeriju ili e. coli uništene. Idealno, trebali biste koristiti termometar mesa kako biste provjerili da je postignuta ispravna temperatura.

Loša probava

Svi vole jesti previše za Božić, a problemi s probavom su česti. Puno hrane i pijenje previše alkohola dovodi do nadutosti. Jedan od glavnih uzroka je taj što svakodnevna prehrana sadrži previše soli, šećera i loš hrane.

Jedan od najbržih i najjednostavnijih načina za sprečavanje problema je probiotik svakog jutra. On sadrži prijateljske bakterije koje pomažu da se uspostavi ravnoteža u crijevima.

Uživajte u božićnoj večeri

Purica je jedna od najzdravijih vrsta mesa, dok su prokulice bogate folne kiseline koja pomaže sniziti rizik od raka.

Poriluk i luk pomoći će stimulirati rast zdravih bakterija u crijevima, pa čak i sušeno voće u božićnom pudingu i kolačima je dobro za vas. Ono uništava mnoge otrove koji se pojavljuju u vašem tijelu. Najvažnije je, naravno, jesti umjereno!

Budite pažljivi s ostacima

Pobrinite se da stavite u frižider ostatke u roku od dva sata od kuhanja, u suprotnom postoji vjerojatnost da bi mogli biti zaraženi.

Nakon što ste stavili ostatke unutar frižidera, pazite da ih pojedete u roku od 4 dana da se izbjegne trovanje hranom. I zapamtite, možete podgrijati ostatke, ali samo jednom. Sve što ostane nakon podgrijavanje mora ići u smeće.

 

Mel

Dodaj komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Nužna polja su označena s *